Bedava ekitap indirme ve kitap özeti okuma adresi.

Khaled Hosseini-Uçurtma Avcı (ekitap indir)

by EKitap İndir , at 13:28 , has 0 yorum

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

Khaled Hosseini-Uçurtma Avcı (ekitap indir)
About
Khaled Hosseini-Uçurtma Avcı (ekitap indir) - written by Ekitap Admin , published at 13:28, categorized as Khaled Hosseini , Khaled Hosseini ekitap , Uçurtma Avcısı , Uçurtma Avcısı ekitap , Uçurtma Avıcısı ekitap indir . And has 0 yorum
Bck
Cancel Reply
Haber Check PageRank