Bedava ekitap indirme ve kitap özeti okuma adresi.

Orhan Pamuk - Beyaz Kale ekitap indir

by EKitap İndir , at 20:39 , has 0 yorum


17. yüzyılda Türk korsanlarınca tutsak edilen bir Venedikli, İstanbula getirilir. Astronomiden, fizikten ve resimden anladığına inanan bu köle, aynı ilgileri paylaşan bir Türk tarafından satın alınır. Garip bir benzerlik vardır bu iki insan arasında. Köle sahibi, kölesinden, Venediki ve Batı bilimini öğrenmek ister. Bu iki kişi, efendi ile köle, birbirlerini tanımak, anlamak ve anlatmak için, Haliçe bakan karanlık ve boş bir evde, aynı masanın iki ucuna oturur, konuşurlar.
Hikâyeleri ve serüvenleri, onları, veba salgınının kol gezdiği İstanbul sokaklarına, Çocuk Sultanın düşsel bahçelerine ve hayvanlarına, inanılmaz bir sillahın yapımına, ben neden benim sorusuna götürecektir. Hikâyelerin günden geceye doğru ilermesiyle, gölgeler yavaş yavaş yer değiştirirler.

Orhan Pamuk - Beyaz Kale ekitap indir
About
Orhan Pamuk - Beyaz Kale ekitap indir - written by Ekitap Admin , published at 20:39, categorized as Beyaz Kale ekitap , Beyaz Kale epub , Beyaz Kale oku , Orhan Pamuk , Orhan Pamuk Beyaz Kale , Orhan Pamuk ebook , Orhan Pamuk ekitap , Orhan Pamuk Turkish . And has 0 yorum
Bck
Cancel Reply
Haber Check PageRank